Juulikuu viimane päev ehk seiklused Pärnu Haiglas 2,5 päeva vol 3.1

16. Mar 2017, 18:33 AnniPea AnniPea

Lõpp on ligi

 
Mingist hetkest täitus terve ruum arstidest: ämmaemand, tema abiline, naistearst ja lastearst. Keegi tuli veel juurde aga nii tähelepanelikult ei jõudnud ma enam ringi vaadata. Laud sätiti ümber- tõsteti siit ja sealt, volditi voodit ja pandi need jalatoed. Vasja hoidis oma kätt mu kaela taga, et ma valuhoos pead kuklasse ei ajaks ning ise haarasin mõlemast põlvest.

Arst siis seletas ära kuidas pressida tuleb: hingad tugevalt kopsud õhtu täis ja pressid. Kolm korda korraga ja siis puhkad. Aga seda tuli teha kõike pressi ajal, mida ma enam ei tundnud. No ma siis jätkasin siis kui arst nägi masina pealt et emakas tõmbab ju kokku. Kui ma nüüd hakkan lugema mitu korda ma pressisin, enam meelde ei tule. No kuskil kolm partiid tegin ikka ära. Enne lõppu käskis puhata ja mitte pressida. No ma siis üritasin puhata ja soovitusele jalad alla lasta lõdvaks- ma ei suutnud.

Kell oli 13.11 kui viimase tugeva pressiga plika kõhu peale sain. Ma olin tol hetkel nii šokis, et ei osanud nutta ega naerda. Vaatasin teda suure imestusega ja armusid meeletult.
Vasja nuttis kõrval niiet vihma sadas mulle kaela. Siis tegi  ta ka esimese pildi- 6 minutit peale tibu sündi.Peale seda oli kadunud kogu valu ning ammugi unustatud. Ämmaemand tegi presside vahepeal alla tuimestussüste, sest oli vist juba näha et hakkab rebenema. Ja siis kui beebi mul kõhu peal, hakati mind õmblema- 16 pistet. Õnneks polnud kahjustused väga rängad ja need õmblused olid rohkem parandustööd välispidiselt.

2 tundi me siis olime veel seal toas. Üritasime titat tissi otsa saada, Vasja sõi oma lõunat ja arstid siis hooldasid mind natuke. Kella kolme paiku viidi mind ratastoolis perepalati. Vasja tassis söögi kandikuid ja ämmaemand tuli lapsega. Ja siis sain ka mina viimaks süüa.


Vahepeal helistasid mulle juba ema ja isa, kui ma polnud veel sünnituslaua pealt mahagi saanud ning asusid nemad teele.
Issi oma vastsündinud tütrega