Tere kool !

Tere kool !

02. Sep 09:18 MerleT MerleT

Valmistumine kooliks algab varakult, kui hakatakse lapsele õpetama esimesi tähti ja numbreid. Kui vanemad on rahulikud ja enesekindlad, siis see positiivne tunne kandub üle ka lastele. Lisaks tuleks aidata lastel valida koolitarbeid, mis nende arengule kaasa aitaksid. Koolitarbed olgu kasulikud ja last ergonoomiliselt toetavad.

Tihti vanemad muretsevad, kui laps läheb kooli. Kuid me peaks sel perioodil olema just eriti mõistvad ja toetavad, et laps saaks koolis käimisega kohaneda ega pelgaks kaasnevaid muudatusi. Kool peaks olema lapse jaoks tore, uute põnevate seikluste ja teadmiste algus!

Paljudel vanematel on kindlad ootused ja lootused lapse haridusele. Lapse jaoks algab täiesti uus etapp, mis toob kaasa palju uut ja põnevat. Suured muutused võivad mõjutada lapse meeleolu, tekitada kartust, hirmu ja stressi. Meie, vanemad, peame olema lapsele toeks, mitte suurendama lapse koolihirmu ja stressi. Kui vanem on toetav, mõistev ja tasakaalukas, siis tunneb ka laps end turvaliselt uue tee algusel.

Möödunud nädalal külastasin koosolekut, kus vanematele jagati nimekirjad, mis on 1.klassi lastel koolis vaja. Eks see ole kõikidel erinev. Nimekirja on koostanud klassijuhataja vastavalt sellele, mida ta plaanib lastega õppeaastal teha.

Selline oli meie nimekiri :
*eesti keel : ainult abijoontega vihikud , 1-2tk
*matemaatika : tavaline ruuduline vihik, 1-2tk
*värvilised paberid : kõik värvitoonid, mõlemalt poolt värviline
*plastiliin
*VATMAN joonistuspaberid A3 ja A4
*Guašid : 12värvi, mitte neoon
*Akvarellid : vähemalt 12värvi
*viltpliiatsid : 12värvi
*värvipliiatsid: 12värvi
*õlipastellid
*harilikud pliiatsid : HB
*kustukumm
*pikk joonlaud – 30cm
*suletud karbis teritaja
*pintslid : lai, keskmine, peenike
*plastikust kaanega veetops
*liimipulk
*käärid : teravama otsaga , mitte „lasteaia omad“

Lisaks on vaja :
* töövihikupaberid
* vihikupaberid
* vihikukiled
* raamatupaberid (jõupaber)

Nimekiri on pikk ja meeles pidada kõiki asju on raske. Rääkimata poes asjade otsimine. Ma olen kindel,  toidupoodidest Te kõiki neid nimekirjas olevaid asju ei leia. Seepärast ei hakanud ka meie tavapoodides kolama ja pisikuid korjama vaid suundusime www.sulemees.ee lehele. Nende lehelt leiate KÕIK nimekirjas olevad asjad.

Kas teadsite, et Sulemehel on palju omatoodangut, mis valmib otsast lõpuni Eestis, Tartus. Muidugi ostavad paberi ja muu materjali sisse, aga kõik muu on osavate näppude töö. Trükivad ka ise. Nende kollektiiv on väike ,aga tubli. Nad toodavad kalendermärkmikke, kaustikuid, koolipäevikuid, joonistusplokke ja palju muud, juba 24.aastat. Igatahes, kui näed poes tooteid SULEMEES logoga, siis võid kindel olla, et need on kodumaised tooted! Toetame omasid ja soeta tooted www.sulemees.ee lehelt.

Mina jagasin õppeained värvide järgi ära, et lapsel oleks parem meeles pidada , mis on mis. Näiteks loodusõpetus on roheline, matemaatika sinine ja eesti keel punane. Kõvakaantega raamatutel kasutan jõupaberit, sest see on vastupidavam.
Mis ma veel tahtsin ära mainida, harilikud pliiatsid ja värvipliiatsid valisin ergonoomilised. Pliitasid on kolmnurkse kujuga , mis aitavad koolilastel õiget käekuju hoida.

Mine külasta www.sulemees.ee lehekülge ja tee kõik vajalikud kooliostud just sealt 😊 Jälgi ka meie instagrami: merle_pere , seal me jagame oma pere tegemisi , loosimisi ja sooduskoode 😊

Ilusat kooliaasta algust kõikidele koolijütsidele !