Madi rasedusblogi: Teolima rasedusaegse akne raviks

Madi rasedusblogi: Teolima rasedusaegse akne raviks

Teismelisena kimbutas mind akne. Pärast erinevate leebete ravimitega katsetamist ja lõpuks kangete tablettide manustamist sain haigusest lahti ja elasin terve oma täiskasvanuea rõõmsalt imeilusa puhta nahaga. Paraku naases akne, kui last ootama jäin. Lahenduse murele leidsin alles teise raseduse ajal.

Minu näonahk enne rasedusi, ilma meigita:

20160516121101-15243.jpg

Olin väga õnnetu, sest varasemalt oli silma jäänud vastupidine teooria - raseduse ajal naiste näonahk just paraneb. Paraku sain teada, et tegelikult on raseda naise šansid 50-50: mõne näonahk paraneb, mõne oma halveneb. Seda kõike hormonaalsete muudatuste tõttu.

Rasedana ei ole aga võimalik kasutada pea ühtegi toimivat akneravimit. Proovisin nägu puhastada kõigega, mis kaubanduses saadaval, kuid miski ei aidanud. Proovisin ka kõigist puhastusvahenditest hoiduda, seegi ei aidanud. Kasutasin mudaseepi, saviseepi, teepuuõli jms. Olukord aina halvenes. Seis oli nii kehva, et isegi meik ei aidanud.

Sünnituse ajaks nägi minu näonahk ilma meigita välja selline (kahjuks ei ole mul kumbagi raseduse ajal meigita näonahast korralikke kaameraga tehtud pilte ja pean näitama sünnitustoas telefoniga tehtud pilte, sest muul juhul ma lihtsalt ei lubanud end meigita pildistada!):

20160516121837-25867.jpg

Pärast sünnitust rääkis naistearst mulle, et nahk naaseb oma endise tervise juurde tõenäoliselt pärast esimest menstruatsiooni, sest siis taastub tavapärane hormonaalne tasakaal. Täpselt nii ka läks. Armide paranemine võttis aga veel pikki kuid aega ning ilusa näonaha vaevu tagasi saanud, jäin uuesti rasedaks.

Kõik kordus - koos esimese roosa triibuga ilmus ka esimene roosa punn näol. Sel korral soovitati mulle aga kohe proovida teolima - täiesti looduslikku meetodit akne raviks. Kasutasin teolima seerumit igal hommikul ja õhtul ning määrisin peale teolima sisaldavat näokreemi.

Minu kogemusel teolima küll ei ennetanud uute punnide teket, kuid parandas väga kiirelt vanad punnid ja neist maha jäävad kärnad ja armid. Enamuse aknelise näo veakohtadest aga moodustavadki ju tegelikult laigud ja armid, mitte värsked vinnid! Seetõttu nägin teise raseduse jooksul tänu teolimale läbivalt tunduvalt parem välja.

Teise raseduse kestel nägi minu näonahk ilma meigita välja piisavalt hea, et sain kõik puudused meigiga vabalt varjatud, julgesin kaks korda ka filmilindi ette astuda (nädal enne sünnitust on filmitud näiteks see video).  Sünnituse ajaks nägi nahk ilma meigita välja selline:

20160516122611-48215.jpg

Seega julgen teolimaseerumit julgelt soovitada kõigile, kes on hädas plekilise näonaha ja aknearmidega.

Eestist saab teolima tooteid osta mõningatest ökopoodidest - mina olen neid leidud näiteks Bio4You ja Mahekaupluse poodidest, mujalt paraku mitte. Müügil on kahe brändi tooted - Helix ja Laboratorio Naturale. Proovisin mõlemaid, kuid jäin kindlalt Laboratorio Naturale juurde, sest Helixi seerum sisaldab tugevaid lõhnaaineid, mis ei ole rasedale naisele kaugeltki meeldiv asjaolu. Paraku on Laboratorio Naturale seerumit viimasel ajal pisut raske saada, kuid loodetavasti tuleb see lähiajal uuesti müüki.

Teolimatooted on küll väga kallid (tilluke pudel seerumit maksis 32 eurot), kuid minu jaoks on ilus näonahk hindamatu väärtus ja olin valmis selle nimel mujalt kokku hoidma.

 

Milliste raseduse ajal lubatud meetoditega olete teie akne vastu võidelnud?

Mirjam Mirjam 01. Jun 2016, 09:46 Theas

Suurepärane uudis!

26. May 2016, 12:07

Mina ostisin siis selle kreemi ära, maksis küll mahekaupluses 20 eurot aga asi on seda väärt. Nahk paraneb silmnähtavalt ja saan tunda end jälle ilusana 😀

kkristi kkristi 19. May 2016, 21:16

Mul just vastupidi rasedana oli täiuslik näonahk (al 2 trimester, alguses väga jube) ja nüüd on jälle jube - vahel on vistrikud ka kuskil peas või nt kõrvade taga. Ostsin samamoodi mingi Joiki vastava seebi, mida kasutan siiani, kuigi vistrikke see ei ravi. Teepuuõli mingil määral aitab, aga no ennetada pole neid hetkel võimalik. Kuna vanad armid on veel alles, kui uued vistrikud juba tekivad, proovin ka ikka selle teolima ära.