Karoliina rasedusblogi: Minu 10 raseduse ajal asendamatut asja

Karoliina rasedusblogi: Minu 10 raseduse ajal asendamatut asja

02. Aug 2016, 09:18 Karoliina Koovit Karoliina Koovit

Kaabu - Pull&Bear // rasedate kleit - H&M

Enne, kui alustame nendest kõige olulisematest asjadest, räägin teile natuke pildilolevast suvisest outfitist. 

Ma ei pääse üle ega ümber kübaratest ja kaabudest. Nende puhul on tegemist minu vaieldamatult lemmikute hulka kuuluvate aksessuaaridega. Kui siiani oli minu garderoobis vaid musta värvi kaabusid ja kübaraid, siis sellel suvel ei pääsenud ma üle ega ümber sellest pruunist kaabust. Seda saab kanda suvel päikese eemale peletamiseks kleidiga, kui ka sügisel teksade ja mantliga. Üheks kriteeriumiks kübara kandmisel on muidu tuulevaikne ilm. Sellel sügisel kavatsen ma kollektsioonile täiendust saada ka tumesinise ja halli kübara näol. 

Nüüd aga minu rasedusaegsete must-have asjade juurde: 

1. Vitamiinid

Sellest hetkest alates kui me Gaudoga võtsime vastu otsuse ja hakkasime pereplaneerimisega tõsisemalt tegelema, soovitas naistearst mul foolhapet tarbima hakata. Seda, milleks foolhape raseduse ajal väga oluline on, saate lugeda SIIT. Minu naistearsti esimene soovitus oli kasutada "Mamita" kompleksvitamiine. Apothekas on nende vitamiinide hind 13.18€. Neid vitamiine kasutasin juba enne rasestumist kuni 19. rasedusnädalani. Tuleb tunnistada, et igapäevane tablettide võtmine ei ole lihtne meeles pidada. Praeguseks olen leidnud enda jaoks parima nipi, kuidas tabletid kuidagi võtmata ei jää. Nimelt on karbid mul voodi kõrval öökapi peal ja veepudel on alati ka seal. Äsja vahetasin tabletid välja natuke soodsamate "Pregna+ Multi" vitamiinide vastu. Apothekas on nende hind 12.07€. Kui mina neid viimati ostsin olid nad veel soodsama hinnaga. Mõlemas karbis on 30 päeva jagu vitamiine. Mul pole nende kohta midagi halba öelda - ainuke asi, mis mind veidi Pregna+ juures häirib, on see, et need vitamiinid on kohutavalt suured ja neid on raskem neelata. Pisike soovitus minu poolt on hakata ka Apotheka kliendiks, sest nõnda koguneb teile nö boonusraha. Päris tihti saan ma mitu eurot alla oma ostult.

 

2. Valuvaigistid ja No-Spa

Kuna minu rasedusega kaasnesid kohutavad peavalud ja raseduse alguses pole ka kõhuvalud välistatud, soovitan rasedatel alati endale sobivaid valuvaigisteid kotis kaasas kanda. Mitterasedana on tavaliselt läheduses inimesi, kellelt üks valuvaigisti saada, kuid raseduse ajal sobib arstide soovitusel kasutada vaid paracetamoli. Peale selle on minu koduapteegis käepärast ka No-Spa tabletid toonuste vastu.

3.Veepudel

Vesi on raseduse ajal eriti oluline ja seda soovitavad ilmselt ka kõik ämmaemandad. Vesi on oluline enesetunde parandamiseks, kui kimbutavad peavalud või tursed. Lisaks: kui palju oksendada, kaotab keha vedelikku, mistõttu on veetarbimine raseduse alguse iivelduse korral eriti oluline. Lisaks aitab vesi kaasa seedimisele ja aitab vältida kõhukinnisust. Peale selle olen kuulnud, et naised, kellel on probleeme lootevee tasemega, peavad tarbima rohkem vett kui varem. Minu puhul on juhtunud ka selline asi, et mul võib tekkida kohutav joogijanu ootamatult ja kui vett käepärast pole, on olemine ikka päris kehv. Kindlasti on veefiltrist läbi käinud kraanivesi sidruni või kurgiga parem kui pudelivesi, kuid mul on juba aastaid harjumus juua gaseeritud vett ja nii on mul kodus koguaeg pudel kõrval.

 

4. Rasedate nuudelpadi

Kui päris aus olla, siis minul seda konkreetset nuudelpatja pole. Mul oli kodus olemas selline pikematsorti eriti mõnusa täidisega padi, mida mulle meeldib panna pooleldi kõhu alla, või jalge vahele. Aga iga päevaga muutub magamine aina keerulisemaks ja kaalun nuudelpadja ostmist aina enam.

 

 

5. Niisutav kreem

Minu naha olukord on rasestumisest alates kohutavalt halvenenud. Lisaks sellele, et mu nahk mu kehal ja näol on väga kuiv, on näole, rindade vahele ja seljale tekkinud ka punnid. Ainus, mida ma selles olukorras olen osanud teha, on kreemitamine. Ja kuivuse vastu on aidanud veidi ka beebiõli kasutamine.

6. Beebiraamat/blogi

Minu jaoks on ülioluline see, et mul oleks hiljem hea lugeda ja pilte vaadata sellest, milline minu raseduse kulg oli. Pildid on seal juures muidugi boonuseks. Lisaks blogile on mul olemas ka raamat, kuhu panen ultrahelipildid ja kirjutan pisikesi olulisi asju raseduse ajast. Rohkem on see raamat aga mõeldud juba beebi esimesteks eluaastateks. Tulevikus plaanin kindlasti kõigist rasedusaegsetest blogipostitustest ka raamatu köita.

7. Mugavad riided

Rasedus on igal naisel erinev ja kõht kasvab erineva kiirusega, lisaks võib osadel naistel tekkida tselluliit ja ka kogu keha võib minna tursesse. Mina sain oma tavalised riided kapist välja visata üsna kiirelt esimese kolme kuu jooksul. Sinna jäid alles ainud väga laiad või väga venivad rõivad. Ma ei soovita osta valmis mingeid pükse näiteks, kuna keha võib ettearvamatult käituda. Minu pükste 36 suurusest on saanud praeguseks 40. Äärmisel juhul venitan veel 38 suurus rasedate pükse ka jalga. Ennast piinata pole mõtet, kui kleit on liiga kitsas ja lühike juba kõhukesega, siis viska ta mõneks ajaks kuskile pappkasti või vaakumkotti, kuniks taas tavaises vormis oled.

 

 

8. Mugavad jalatsid

Minuga on juhtunud see, et rasedusega on minu jalad paisunud, suurusest 36 on saanud 37. Eelmisel suvel jalas olnud kingakesed ei lähe enam parima tahtmise juures ka jalga. Olen näinud rasedaid blogijaid ja Instagrami rasedaid, kes kannavad kontsaga kingi. RESPECT! Mina seda ei suuda ka parima tahtmise juures. Ilmselt panen ma kontsa alla vaid pildistamiseks. Minu peamised igapäevased käimad on tennised ja jooksutossud.

9. Rase sõbranna/tuttav

Kindlasti on kõigil sõbrannadel ja tuttavatel ning otseloomulikult perel hea meel kuulda rasedusest. Raseduse ajal tiirleb kogu elu üheksa kuud peamiselt tulevase lapse ümber ja ilmselt suurem osa teemadest, mida sa igapäevaselt käsitled, on seotud rasedus. Üks hetk võib paratamatult kätte jõuda hetk, kus kõigi sõbrannadega enam päris ühist keelt pole ja ei taha neid ka raseduse probleemidega üle koormata. Hea on omada kedagi, kellega sellel teemal rääkida. Olgu see siis sõbranna või keegi, kellega oled tutvunud mõnes rasedate grupis. Teil on ühine teema ja sarnased mured. 

10. Usaldusväärne raamat või veebileht

Raseduse ajal tekib naisel palju erinevaid küsimusi, millele koheselt vastust ei tea. Oluline on teada, et kõik allikad ei pruugi olla usaldusväärsed. Internetis on palju hirmutavaid artikleid ja foorumeid. Mina sain haiglast kaasa Libero raamatu, kus on käsitletud nii rasedust, sünnitust kui ka vastsündinu teemat. Palju abi ja tuge olen aga saanud Emmede Klubist. Äärmiselt tore on lugeda teiste blogisid rasedusest ja sünnilugudest ning paljud küsimused mis mul on tekkinud, on leidnud vastuse just Emmede Klubist. 

Iga rasedus on erinev ja kõigi naiste jaoks kulgeb ootusaeg erinevate sümptomite ja vajadustega. Ma siiralt loodan, et teie valuvaigisteid raseduse ajal niivõrd ei vaja, nagu mina ja et teie nahk ei tee teile muret. Kõigile rasedatele soovin imekaunist ootust ja teistele lugejatele päikest sellesse lühikesse suvesse!

20160801154614-85313.jpg 

Kui soovite meie tegemistele tihedamini pilku heita, siis vaadake ka minu isiklikku blogisse! 


Kõiki Karoliina blogisissekandeid Emmede Klubis saad lugeda SIIN!