Karoliina beebiblogi: Teise lapse planeerimine

Karoliina beebiblogi: Teise lapse planeerimine

26. Jan 2018, 10:29 Karoliina Koovit Karoliina Koovit

Otsustasin päris avameelselt rääkida teisest lapsest. Olen juba varem nii oma blogis kui ka Instagramis maininud, et tahame kindlasti ka teist last ja me ei tahaks sellega pikalt oodata. Vähe sellest, et oleme sellest mõelnud ja rääkinud, oleme tegelikult juba mõnda aega tagasi ta tulekule ka rohelise tule andnud. 

Ausalt öeldes pole me laste planeerimises kunagi mingid suured kalkuleerijad ja läbimõtlejad olnud. Jah, laste saamine ei ole otsus, mida teha uisapäisa, aga tundub, et meie puhul kehtib rohkem kõhutunne ja me usaldame oma meeli. Tundsime mõnda aega tagasi, et nüüd me tahame seda ning tulgu mis tuleb ja millal tuleb.

Roheline tuli oli antud, Gleni imetamine lõpetatud, aga mida ei ole, on minu kuupuhastus. Kõik, kelle jaoks see teema on tabu, kerigu nüüd järgmise lõigu juurde. Igatahes ei saa ma päris hästi aru, mis mu kehaga toimub. Ma tean, et päevade taastumine pärast imetamise lõppu võib võtta aega ning on ka inimesi, kelle tsükkel taastub aktiivse imetamise ajal. Mõtlesin alati, et olen õnneseen. Kuid nüüd olen ärevil - päevi pole, aga on soov rasestuda. Mul oli paaril päeval kerge määrimine, kuid menstruatsiooniks ma seda küll ei nimetaks. 

Arvestades seda olukorda on kõik võimalik. Ehk oli meil ajastus nii täpne, et olen juba õnnistatud olekus? Igatahes pole me oma tulevast elu veel väga palju läbi mõelnud.  

Rääkides finantsilisest poolest, siis oleme kindlasti nüüd veidi eelisseisus, sest teame paremini mis asju ja millises koguses vaja võib minna. Mõningad asjad on ka juba olemas ja alates sellest, kui mõtted liikusid teise lapse juurde, olen ka hakanud mänguasju ja riideid kõrvale panema.  Kahetsengi veidi, et nii palju armsaid beebiasju maha müüsin. Teisalt oleme veidi ebakindlas faasis - laps peaks sündina enne Gleni 2,5-aastaseks saamist, et mul oleks kindlustatud emapalk. Ilma selleta ei tule hakkama saamine praktiliselt kõne allagi. Ei tea sedagi, kuidas elaksime üle kuud dekreedini, ilmselt läheb raskeks. Aga sama olukord tekiks meil nii või naa ilma teist last planeerimata kuna Glen oleks kodune vähemalt kahe aastaseks saamiseni. Ma lihtsalt keeldun Gleni 1,5-aastaselt lasteaeda viimast.

Muidugi on mul ka veidi hirm kahe lapse emaks olemise ees. Ainuüksi keerulised momendid Gleniga on minu jaoks väga rasked olnud. Ainuüksi mõeldes kahele jorisevale lapsele olen ühe jalaga juba hullumajas.  Mul on raske nutu ja jonniga toime tulla. 

Ilmselt järele mõeldes on minu jaoks teise lapse planeerimise juures vaimselt suurimaks probleemiks siiski sünnitus. Kui ma usun sellesse, et G. suudab meid ülal pidada ja meil on väga hea tugigrupp ning jonnihoogudega toimetulekut on võimalik õppida, siis oma keha ma ei usalda. Mulle on endiselt täiesti vastuvõetamatult raske mõista, miks minu sünnitus pidi kujunema nii paganama raskeks ja mul on meeletu hirm uuesti sellist valu kogeda. Ometi olen ma nõus sellega riskima, et veel järeltulijaid saada. Igatahes tuleb mul sünnitamiseks õppida oma keha armastama, kuulama ja usaldama.  Kahtlemata peaksin minema raseduskriisi nõustaja juurde koheselt pärast raseduse avastamist.

Teise lapse plaanidest me loobuda ei kavatse. Olen tüübilt unistaja ja usun, et kõik läheb nii nagu minema peab. Kui tuleb teine laps, küll siis leian selle sisemise rahu, oskuse kahe lapse jonniga toime tulema ja ka rahaliselt läheb kõik kindlasti hästi. Annaks loodus vaid meile võimaluse! 

 
Kuidas hindate teie väikese vanusevahega lastega hakkama saamist? Kas on kerge või iga päevaga aina raskem?
Margaritak Margaritak 27. Jan 2018, 22:57

Väikese vanusevahega laste teemal kaasa rääkida ei oska, aga mis puudutab menstruatsiooni, siis see pidi normaalne olema. Kõik naised on erinevad. Mina lõpetasin imetamise aprillis ja esimene menstruatsioon tuli alles septembri lõpus. Ja siis ka uuesti alles detsembris. Minu ämmaemand ütles, et see võib täiesti normaalne olla ja muretsemiseks põhjust ei andnud ☺️ Rasestumise võimalus on vaatamata sellele siiski olemas.