Karoliina beebiblogi: 10 põhjust, miks ma armastan emadust & lutiketi loosimine

Karoliina beebiblogi: 10 põhjust, miks ma armastan emadust & lutiketi loosimine

17. Feb 2017, 12:03 Karoliina Koovit Karoliina Koovit

Aeg minu üle-eelmises postituses välja lubatud nimeline lutikett välja loosida ongi käes! Et aga postitusest ikka midagi lugeda ka oleks, jagan teiega kõigepealt oma kümmet põhjust, miks ma olen viimase kolme kuu jooksul emaks olemisse täielikult ära armunud.

  1. Iga ema ilmselt teab seda tunnet, kui oled viinud lõpuni üheksa kuud (mõningal juhul ka veidi vähem) rasket tööd, kandes last oma üsas. Ja siis saab tehtud ka viimane pingutus - laps ilmale toodud. Mitte ükski tunne maailmas ei ületa seda, kui sain oma tutika beebi endale rinnale. See esimene kord, kui nägin tema imepisikesi käekesi, kuulsin tema esimest nuttu ja nuuksumist, tundsin tema lõhna ja mõistsin siis, et kogu see ime on minu tehtud - ÜLIM!
  2. Ma tunnen ennast alati vajalikuna. Ma jumaldan teadmist, et üks inimene siin maailmas sõltub minust nii palju. Ma ei saa ega taha temast eemal olla kauem kui paar tundi. Minu rinnapiim, minu hääl ja minu lähedus on kõige olulisemad asjad tema elus.
  3. Mul pole kunagi aega ega põhjust kurvastamiseks. Tihti tunnen piinlikust vingumise ja virisemise pärast, kuna mul on niivõrd imeline laps. Kui muremõtted tahavad võimust võtta, vaatan oma silmarõõmu ja mõistan, et ükski mure ei suuda ületada õnne, mida tunnen olles ema.
  4. Iga magamata öö, mure lapse pärast, mälestus rasedusest ja sünnitusest, iga emaks oldud hetk muudab mind inimesena tugevamaks. Kui tühine tundub nüüd peavalu, kui olen tundnud sünnitusvalu! Kui tühine tundub üks unetu öö, kümnete magamata ööde kõrval.
  5. Nähes oma last naeratamas, sulab mu süda iga kord uuesti ja uuesti. 
  6. Mul ei ole mitte kunagi igav! Kunagi võisin leida end päevade kaupa logelemast, kasutuid asju tegemast, siis praegu on kõik mu päevad sisukad. Lapsega rääkimine, vannitamine, jalutamine, talle riiete, mänguasjade, tekkide ja papude kudumine ja heegeldamine - päevad jäävad vaat, et isegi lühikeseks.
  7. Maailma kõige mõnusam tunne on hommikuti oma pisikesega kaisutada. Meil pole kuskile kiiret ja meie aeg on vaid meile kahele. 
  8. Mulle väga meeldib ootusärevus. Millal ta lälisema hakkab? Millal ta ennast keerab? Millal ta oma pea hoidmisega toime tuleb? Millal ta hakkab asju haarama? Ja kui ühel päeval avastan, et ta on mängumatil olles haaranud ühest mänguasjast kinni, siis on taas põhjust südamest rõõmustamiseks.
  9. Imetamine ja sellega kaasnev intiimsus, lähedus on põhjuseks, miks ma olen äärmiselt õnnelik, et ma ei andnud alla esimestel päevadel, kui piima ei tahtnud tekkida. Ma olen nii õnnelik, et saan just rinnaga toita. See on tegelikult nii lihtne ning muudab elukorralduse palju kiiremaks ja kergemaks.
  10. Teadmine, et olen EMA ja selle üle uhke! See tunne tekitab sellist sõltuvust, et ma tahaks seda kõike veel otsast peale läbi teha. 

Nüüd aga teemaga lutikettide juurde. Kõik, kes lugesid postitust Gleni nimeloo kohta, said osaleda imetoreda Tulesäde lutiketi loosimises. Sellel korral naeratas loosiõnn kasutajale Monikahk, kelle valis kommenteerinute seast juhuslikult välja arvuti. Pisike Andreas saab endale uue ägeda keti! Palume võitjal võtta Emmede Klubiga ühendust (Facebookis või lehekülje allservas märgitud e-maili teel). Aitäh kõigile osalejatele, kõigi teie lastel on nii omapärased ja ilusad nimed!


Kõiki Karoliina blogisissekandeid Emmede Klubis saad lugeda SIIN!