Andra rasedusblogi: Bugaboojaht, mööblimure ja vajalik beebikraam

Andra rasedusblogi: Bugaboojaht, mööblimure ja vajalik beebikraam

16. Aug 2016, 08:28 Andra, Emmede Klubi blogija Andra, Emmede Klubi blogija

Tänaseks päevaks on mul raseduse kogemust umbes täpselt 71+2 nädalat. Seda siis mõistagi kahe raseduse peale kokku.

Eelmisel korral kuulusin ma nende väheste hulka, kellel õnnestus sünnitada täpselt tähtajal. Sellel korral on tänaseks päevaks rasedust kogunenud täpselt 31+2 päeva. Veidi hirmuäratav. Kui te nüüd arvate, et mul on tekkinud meeletu hirm sünnituse ees, siis ei. Pigem on mu hirm sünnituse ees jäänud iga päevaga väiksemaks ja väikene hirm on asendunud suure põnevusega. 

Aga mida on mul siis karta? 

Kui eelmisel korral oli mul kahekümnendaks nädalaks juba suurem osa beebikraami kokku ostetud ja ma juba salamisi kibelesin haiglakotti pakkima, siis sellel korral, nii piinlik kui see ka ei oleks, pole mu asjade armee veel sugugi eeskujulik. 
 
Eks mõnes mõttes ei ole sellel korral ka nii palju asju vaja osta, sest eelmisest korrast on veel palju alles. Näiteks rinnapump, Medela Calma lutipudel, häll, mis meie perele väga erilise tähendusega. Nimelt on tegemist hälliga, mille sees mina olin kõige esimene beebi, seal on oma esimesi unenägusid nautinud veel minu õde, tädipoeg, mitmed pisikesed sugulased, sõbrannade beebid ja loomulikult ka Carl Jaan. 
 
Beebimonitorid on samuti olemas, aga kahjuks on need vist oma töötunnid ära teinud ja hakkavad tasapisi oma lepingut lõpetama, nii et esialgu ehk ajavad need asja ära, aga mingil momendil on ilmselt vajadus osta uued. 
 
Eelmisel korral me üritasime küll hoida seda joont, et ostame Carlile võimalikult palju neutraalses toonis riideid, et siis on järgmise lapsega kergem. Paraku aga see meil liiga hästi ei õnnestunud ja enamus riided on ikkagi pigem poisilikes toonides. 

Nagu eelmisel korral mainitud sai, siis vahetusse läks ka vanker. See on otsus, mis on paljudes tekitanud kahtlusi: kas see ikka oli vajalik? Eelmisel korral rallis meie tutikas härra ringi Emmaljunga vankris. Üldjoontes olin ma sellega väga rahul, miinuseks võib-olla ainult see, et tegemist on siiski ka kokku pannes küllaltki palju ruumi võtva vankriga. Veebruarikuus Rootsimaad külastades armusin ma ära aga Bugaboo vankrisse. Nägin seda meeletult palju tänavapildis ja see jäi mind niimodi piinama, et pidin selle netist üles otsima. 
Üles ma ta ka leidsin ja kui ma nägin, et seda on võimalik kasutada ka kahe lapsega, oli minu süda müüdud. Siis hakkasin ma aga hindu uurima ja... ütleme nii, et mõistus ei tahtnud südame armastuslaulu selle vankri kohta kuulda võtta. :D

Südamesse puges siis konkreetselt Bugaboo Donkey Duo, mis ongi mõeldud spetsiaalselt kahe erinevas vanuses lapsega kasutamiseks. Miks see mulle nii väga meeldima hakkas? Esiteks meeldib mulle selle vankri modernne disain. Teiseks meeldis mulle meeletult mõte, et ma saan seda kasutada nii ühe kui kahe lapsega. Kusjuures: kui ma teise lapse koha ära võtan, saan ma ka raami vastavalt kitsamaks teha. Kolmandaks: kuna Emmaljunga näol oli tegemist üsna suure ja kobaka vankriga, siis kui Carl käruosasse ümber kolis, sai ostetud hoopis kergkäru, sest seda oli kordades mugavam kaasas kanda. Kergkäru oli kolme rattaga, millest üks ratas pöörlev. Ja no see mugavus... pärast seda mõtlesin, et no on need pöörlevad rattad ikka mugavad. Bugabool on aga pöörlevad rattad täiesti olemas. Loomulikult tekkis mul mure, et kas pöörlevad rattad ka talvel nii mugavad on, aga mida rohkem ma selle vankri kohta uurisin, seda vähem suutsin ma oma südant veenda, et see on mõttetult ülemakstud ja tarbetu kulutus. 
 
Nüüd oli vaja veel Janarit veenda, et just seda käru meil vaja ongi. Alguses olime me mõlemad üsna kahevahel just sellepärast, et Carl saab tegelikkuses ju järgmisel suvel juba kolm ja ehk oleks mõistlik valida hoopiski seisulaud, sest juba praegu on ta tubli jalutaja. Aga kuna sellel poisil on iseoomu kohati rohkem kui mul endal ja see kipub välja lööma enamasti ikka siis kui seda just kõige vähem vaja oleks, hakkas mind aina enam hirmutama mõte sellest, et pean lohutama nutvat beebit samal ajal Carli mööda tänavaid taga ajades ja lootes, et ta autoteele ei hüppa. Seega tundus lõpuks meie mõlema jaoks kõige mõistlikum siiski variant, kus ma saan mõlemad lapsed rahumeeli panna vankrisse kinni ja nad kasvõi suure nutu saatel turvaliselt sihtpunkti toimetada. 
 
Nüüd aga seisime järgmise mure ees. Kustkohast seda vankrit üldse saada? Tutikana maksab ta peaaegu 2000€ ja Eesti järelturg on nendest tühi. Tundus aga üsna tarbetu sõita näiteks Soome või Rootsi, et seal järelturul pakutavate kärudega tutvuda. Nii hakkasingi järelturul silma peal hoidma ja saatus (loe: Facebook) viis mind kokku ühe imelise hingega, kellel oli plaan septembrikuus oma Bugaboo müüki panna. Väike jama oli ainult sellega, et tal oli Bugaboo Twins variant, mis sisaldab endas siis kahte kookonit ja kahte istumisosa. Meil ju on vaja aga ainult ühte kookonit ja kahte isteosa. Õnneks aga jäi hind siiski sedavõrd taskukohaseks, et tänasel päeval tundub isegi parem variant see, et meil on olemas kaksikutele mõeldud variant, sest tänu sellele on seda ilmselt hiljem lihtsam müüa. :)

Kui alguses oli planeeritud, et saame käru kätte alles septembris, siis vana omanik avastas ühel juulikuu päeval, et ta ju tegelikkuses ei kasutagi seda vankrit enam eriti ja võime sellele juba järgi minna. Nii ta meiega ühel kaunil suvepäeval ühineski. :) Praegu, nii palju kui oleme Carliga sellega ringi kärutanud, no ausõna... enam rohkem rahul ei saaks ma ollagi! Carl tunneb ennast ka seal superhästi ja kuigi ta oma kergkärus enam magama ei kippunud, on ta nüüd juba kaks korda oma Bugaboos unne suikunud. Paraku puudub mul hetkel veel kogemus, kuidas on kasutada seda käru kahe lapsega, aga sellest kirjutan pikemalt kindlasti siis kui beebi sündinud on. 
Vankri kohta saate tehnilisi andmeid ja rohkem informatsiooni SIIT.

Teine suur peavalu on beebipreili mööbliga. Kuna lapsed hakkavad esialgu tuba jagama, ei saa mööbliesemed just väga erinevad olla. Kui me Carlile mööblit valisime, üritasime küll valida võimalikult neutraalse variandi, millega hiljem oleks lihtne ka muud sisustust kombineerida, aga reaalsus on see, et mul on läbi kammitud kõik netipoed, IKEA koduleht ja Tallinnas teadaolevad mööblipoed ja mida ei ole, on ilus mööbel, mis olemasolevaga kenasti kokku klapiks. 
 
Õnneks on meil beebi esimeste kuude unedeks olemas häll ja riided vast ka mahutame kuskile, aga ikkagi on selle tõttu hinges väikene ärevus, et kõik ei ole ju veel beebi sünniks ideaalselt valmis. :(

Suurematest väljaminekutest on tegemata veel ka turvahälliost. Selle oleme me vist välja valinud. Valituks osutub suure tõenäosusega Cybex Cloud Q PLUS. Seda põhjusel, et erinevalt teistest turvahällidest saab seda reguleerida täislamavasse asendisse, mis on superhea ja kasulik pikematel reisidel. Igaksjuhuks mainin siinkohal ära, et kindlasti ei tohi last sõidu ajal pikaliasendisse panna! Aga näiteks kui autoga väikene peatus teha, on kindlasti hea lasta beebil selga puhata. :) Lisaks räägivad selle valiku kasuks ka turvatestide tulemused ja meie pere jaoks on turvalisus teema, mille pealt me kindlasti kokku ei hoia. 

Ka riietega ei ole lood veel just eriti kiita. Spetsiaalselt Mia Liisi jaoks on üsna vähe riideid ostetud, aga õnneks mõtlen, et kui omadega hilja peale jään, siis küll ma Carli riiete hulgast talle midagi selga leian. :D

Juba esimese raseduse ajal lähtusin ma oma "mida vaja osta" listi tehes Emmede Klubi toimetaja Madikeni kirjutatud postitustesarjast, mille hulka kuuluvad nõuanded leiad SIIT, SIIT ja SIIT

Panen siia veel kiirelt kirja mis mul olemas on, mida vaja osta ja mida ma osta ei plaani. 
Madikenil olid postitused kenasti kategooriatesse jaotatud ja samamoodi lahterdatult jätan need ka enda postitusse:

Asjad, mis võiksid enne beebi sündi kodus olemas olla:

(✓ = Olemas, x✓ = Peaaegu olemas, x = Vaja osta)

1. Vanker ✓
2. Turvahäll x
3. Magamisase ✓
4. Tekk ✓x
 
Kodus on olemas tekke ja ilma laps magama ei pea, aga ideaalis tahaks Wendre komplekti. Paraku magab ka Carl veel sellega. Nii et vaatame, kas Carl lepib paari kuu jooksul ka mingi muu tekiga või peame Wendrest uue soetama.
 
5. Voodilinad ✓x
 
Samamoodi nagu tekk. On olemas Carlist aga tahaks natukene ju ikkagi roosamannasid voodiriideid ka preilile. :)
 
6. Mähkmed ✓x
 
Ei ole küll veel füüsiliselt ühtegi pakki valmis ostnud, aga olen täiesti veendunud, et nagu ka Carliga, hakkame kindlasti ka preilil kasutama Huggiese mähkmeid. 

20161019001450-49514.jpg


Kui ma jäin esimese lapse ootele, siis nii nagu ilmselt paljud teised, sattusin ma aina rohkem erinevatele veebilehekülgedele, mis on seotud beebide, lapse saamise, pere planeerimise ja pereeluga. Nii leidsin ma ka Emmede Klubi. Mida rohkem vaatasin ma EK videosid ja lugesin artikleid, seda rohkem jäi mulle silma mähkmefirma Huggies. Sealt edasi toimus kõik nagu hüpnoos. Järjest selgemaks ja loogilisemaks sai meie pere otsus hakata esiklapsel kasutama just selle firma toodangut. Kui tavaliselt öeldakse, et haiglasse ei ole mähkmeid kaasa vaja võtta, siis meie siiski varusime endale ühe paki Huggiese mähkmeid haiglasse kaasa. Jumal tänatud! Haiglas pakutavad mähkmed Carlile ei sobinud kohe üldse mitte! Nii läksid juba esimesel päeval käiku meie enda kaasa võetud tooted. Kui haigla mähkmed (olenemata suurusest) lekkisid ja ei istunud hästi, siis need mähkmed istusid lapsele palju-palju paremini ja tänu nende elastsusele ja pehmusele oli lapsel nendega ennast hea liigutada. 

Nii saigi number üks suurusest number kaks, number kahest kolm ja tänaseks päevaks juba number viis. Me oleme proovinud ka teisi firmasid. Paraku ei ole ükski teine sümpatiseerinud nii, nagu Huggies, sest kas on mähkmed liiga kilesed ja jäigad, mõned on nii kohutavalt üle lõhnastatud, osad jällegi superkaredad. Tõsi, ma ei ole proovinud küll kõiki maailma mähkmeid, aga ma ei näe selleks ka mitte mingit vajadust, sest alates sünnist kuni mähkmevaba ajani on Huggiese mähkmed meie kriteeriumitele igati vastanud. Nad on elastsed, pehmed, ilusa disainiga, lekkekindlad (oleneb muidugi kui palju kraami laps endast parajasti väljutab, sest olgem ausad, kõigel on piirid :D) ja täiesti lõhnavabad. Sellele on igati loogiline järg hakata kasutama sama firma mähkmeid ka teise lapsega!20161019000216-41468.jpg
 
7. Lapikesed x
 
Ma olin esialgu üsna kindel, et Carlist on hunnik lapikesi järgi. Ühel päeval aga tabas mind suur imestus, et need on kõik ikka võrdlemisi närakad juba ja preilile peab veidi viisakamad lapikesed ostma.
 
8. Riided x
 
Midagi on olemas, beebi paljaks ei jää, aga kindlasti tuleb võtta ette veel üks suur šopingutuur riietepoes.

9. Apteegikraam:

- Beebi palavikualandajad-valuvaigistid. ✓

- Midagi põletustele jne - klassikalised esmaabivahendid. ✓

- Saialilletinktuur ✓

Kuigi arvan, et naba puhastamiseks kasutan pigem keedetud vett, sest Carlil mõjus just see kõige paremini

- Füsioloogiline lahus ✓

- Marlitupsukesed ja vatipulgad ✓

- Sidemed emale sünnitusjärgseks kasutamiseks. x

- Rinnapadjad ✓

- Bepantheni kreem. ✓
 

Asjad, mida pole otseselt vaja, aga paljud siiki ostavad:
 

1. Kergkäru ✓

Ilmselt kasutame hiljem kergkäruna edasi meie Bugabood.

2. Beebi kraadiklaas ✓

Kui Carl esimest korda haigeks jäi, siis ämm soetas kõrvatermomeetri ja oleme sellega väga rahul. :)

3. Mähkimislaud ✓

On olemas Carli ajast, aga loodame leida Mia Liisile kummuti, kus mähkimislaud juba peal on.

4. Beebivann x

Otseselt beebivanni ei ole ja esialgu ei ole plaani ka osta, sest kodus on olemas suur vann. Katsume hakkama saada lihtsalt vanniistmega. :)

5. Kapuutsiga vannilina x

Teoreetiliselt saame me ju kasutada ka Carli vannilinasid, aga plaan on osta ikkagi juba enne Liisu sündi telle päris tema enda vannilina. :)

6. Mängualus või tegelustekk ✓

Kui meil seda Carli ajast alles ei oleks siis kindlasti ei oleks seda mul veel ostetud. Selle ostmisega on kindlasti aega.

7. Voodikarusell ja võrepehmendused ✓  x

Karusell on meil samuti Carli ajast olemas. Võrepehmendust veel ei ole, aga kindlasti soetame selle enne beebi sündi, sest Carlil paar korda juhtus hällis nii, et käsi või jalg pugesid võrede vahele ja oh seda nuttu, mis siis lahti läks. Kui võrepehmendus pandud sai, kadus ka see probleem.

8. Pesuvahend riietele -

Plaanime kindlasti osta.

9. Rinnapump, lutipudelid ja lutt ✓  ✓  x

Lutti ei plaani me ka beebile andma hakata nii et kui just väga suurt vajadust ei teki, siis me lutti ka ei osta.

10. Imetamisrinnahoidja ✓

Samuti Carli ajast olemas, aga plaanin ühe paari veel juurde soetada.

11. Lapse kõrvaklapid -

Ei ole ka plaanis soetada
 

Asjad, mida ei ole enne sünnitust mõtet osta:
 

1. Vannitermomeeter ✓

Meil on juba Carli ajast üks olemas, aga sesab ta kenasti pakendis ja kasutusse ei ole kordagi läinud. Täiesti edukalt saab ise vannivett katsudes aru, kas vesi on beebi jaoks paras või ei.

2. Padi, asendihoidjad ja kõik muud lisandid lapse voodisse -

Ei plaani ka osta enne kui vajadus tekib

3. Kõhukott ja/või kandelina ✓- 

Kõhukott on mul olemas puhtalt sellepärast, et sain selle sõbrannalt. Kavatsen seda proovida aga kui siis, arvan, et pigem tahaksin proovida ka kandelina ja vajadusel hoopis seda kasutama hakata. 

4. Beebimonitor ✓

Kuid nagu enne mainitud, siis ilmselt on vaja need lähiajal värskemate vastu vahetada.

5. Lamamistool ✓

Selle ostis minu armas vanaema meie väikesele preilile juba mitu kuud tagasi, kuid kindlasti ei ole tegemist asjaga, mis peaks kodus kindlasti enne beebi sündi juba olemas olema. 

6. Kreemid ja beebiõlid ✓

Samuti põhjusel, et Carlist on need lihtsalt meile jäänud, kuid samuti ei ole tegemist hädavajalike asjadega. 

7. Tömbi otsaga küünekäärid ✓

Enne Carli sündi said need koju soetatud, aga kasutust ei leidnud need kordagi, sest need lihtsalt ei lõiganud. Ilmselt preili jaoks uusi ostma ei lähe.

8. Kõrinad, mänguasjad jms mänguasjad, kaisuloomad -

Ei ole hetkel ühtegi mänguasja otseselt Mia Liisile ostnud, aga ma arvan, et midagi saab enne sündi talle juba ka ostetud.

9. Kogu "vajalike asjade nimekirjast" välja jäänud apteegikraam -

Mingeid asju on meil tegelikult Carli pärast ostetud, aga otseselt midagi beebile koju igaks juhuks ostma ei hakka ja soetame siis kui vajadus tuleb.


Lisaks veel mõned asjad, mis seisavad küll enamuses Internetist kättesaadavates vajalike beebiasjade nimekirjades, kuid mille tarbetust kinnitasid kõik mulle soovitusi jaganud emad:


1. Beebi pesuvahendid - 

Esialgu ei plaani ka osta, sest alguses on parim pesemiseks lihtsalt vesi.

2. Beebi juuksehari -

Ilmselt ei osta ka enne kui oleme veendunud, et seda tõesti vaja on.

3. Spetsiaalsed sünnitusjärgsed aluspüksid emale -

Kuid kavatsen need kindlasti enne sünnitust osta, sest eelmisel korral oli nendega küll super mugav olla.

4. Spetsiaalne prügikast mähkmete jaoks -

Ei plaani ka osta.


Küll sellest sai nüüd üks pikk postitus! Aga ma loodan siiski, et teile oli sellest ka abi. 

Tegelikkuses on aga nii, et beebil on eelkõige vaja vanemaid, kes teda üle kõige ootavad ja armastavad. Tänapäeval on kõik muu materiaalne nii kergesti kättesaadav. Kindlasti tasub beebile asju ostes säilitada kainet mõistust ja mitte osta koju hunnikute kaupa ebavajalikku kraami. 

Kui on veel midagi, mis teie meelest nimekirjast välja jäi, aga meil kindlasti võib vaja minna, siis ootan meelsasti nõuandeid. :)


Järgmise korrani, armsad!

20160816012949-48150.jpg 

20160816013034-11710.jpg Kõiki Andra blogisissekandeid Emmede Klubis saad lugeda SIIN!