Andra pereblogi: Lapsed joonele e. Carl versus Liisu

Andra pereblogi: Lapsed joonele e. Carl versus Liisu

04. Jan 2017, 17:47 Andra, Emmede Klubi blogija Andra, Emmede Klubi blogija

Tänaseks on Mia Liis olnud meiega juba 82 päeva. Meie eluajaga võrreldes on see number üsna väike, aga ometi on mul tunne nagu ta oleks alati meiega olnud. Kõik on nii õige ja tore ja lõbus ja hea. 

20170104164652-49290.jpg

Mia Liis hetk pärast sündi. Juba naeratab!

Arengu poolest on Liisu arenenud nagu keskmisele kahe ja poolekuusele kohane. Tänaseks päevaks hoiab ta kenasti pead, harjutab usinasti keeramist, sööb ja kasvab mühinal, ajab ennast väga järjekindlalt istukile ja nutab üldiselt ikkagi alati põhjusega. Meie rõõmuks on neid põhjuseid pigem vähe. Küll aga olen ma tähele pannud mõningasi erinevusi Liisu ja Carli arengus. Mõtlesingi need täna siia kirja panna:

Liisu on suurem jutustaja

Kui Carl oli pigem füüsiliselt kiirema arenguga ja lalises üsna vähe, siis Liisu on väga suur jutupaunik, aga näiteks kõhuli olla ja pea hoidmist harjutada ta eriti ei viitsi. Talle meeldib olla kõhuli kellegi rinnal ja siis maailma uudistada, aga kui panna ta põrandale kõhuli, siis seal ta eriti olla ei viitsi. Samas ei ole tema jaoks mingi probleem põrandal pikutada kui keegi tema vaateväljas on ja temaga juttu räägib. Või siis vähemalt tema lobisemist kuulab. Seltskonna hing, noh! Carl oli kahekuuselt suur kõhuliolemise fänn ja eelistaski kõhuli maailma avastamist jutustamisele.

Liisu on  oma mängukaarega suurem sõber

Carlile ostetud mängukaar on leidnud suuremat kasutust alles nüüd, pärast Liisu sündi. Noorhärrat omal ajal need loomakesed suurt ei huvitanud, küll aga on preili meil suur mänguloomadega jutustaja ning võib seal matil vedeleda julgelt tunnike järjest ning oma lühikest elulugu mänguloomadele lahti seletada.

Liisu jaoks algab öö enamasti umbes kella kolme ajal

Nüüdseks on asi hakanud tasapisi paika loksuma, aga alguses oli meil temaga ööst väga erinev arusaam. Tema magas suurema osa päevast ja umbes kella kümne ajal õhtul, kui Carl magama pandud, tegi tema oma silmad lahti, vaatas järjekindlalt öökullipilguga otsa ja nii võisidki meie jutustamised varaste hommikutundideni kesta. Kõige hullem oli öö, kus ma hommikul kell 7pool kaheksa kella vaatasin, nutma puhkesin ja tõdesin, et Carl ärkab juba umbes kahe tunni pärast ning Liisu ei olnud veel isegi seda nägu, et ta magama plaaniks jääda. Noh, kell 8 lõpuks see õnnis uni ikkagi saabus. 

Emmede Klubis on üleval ka artikkel sellest, kuidas öö ja päev beebile selgeks teha. Kõiki neid nippe kasutades ja Liisule aega atra seada andes tundub, et hakkame vaikselt asju paika saama. Enamasti jääb preili ööunne umbes kesköö ajal, aga hiljemalt kella kaheks on ööuni ikkagi saabunud.
 
Carlil on aga öö ja päev alati kenasti selged olnud. Temaga oli umbes esimese elukuu lõpuks tekkinud ka kindel päevaplaan, mille ta endale ise tekitas. Ööuni saabus enamasti kella kümne ajal ja magas ta ühe tankimispeatusega juba kahekuuselt kenasti hommikul kümneni. Jutustas siis natukene, tankis veel ja magas kella kaheni päeval. 

Liisu on ka hommikuti väga tubli magaja ning öösel sööb vähe. Esimesed poolteist kuud sõi ta öösiti kaks korda, umbes iga kolme tunni tagant, tänaseks on tema ööuned veninud juba koguni seitsme kuni kaheksa tunni pikkuseks ja siis ärgatakse suure näljaga, süüakse kõht maitsvat tissipiima täis ja võidakse veel julgelt kolm kuni neli tundi und nautida. Liisul paraku aga veel mingit kindlat päevakava välja kujunenud ei ole. 

Pisipreili pole algusest peale just suurim autosõidufänn

Kui ta magas ja me ta siis hälli panime, oli kõik okei. Kui ta aga parajasti ärkvel oli, võis ta julgelt terve autosõidu vältel häälekalt teada anda, mida ta sellest autosõidust täpsemalt arvab. Enamasti väga hästi ei arvanud...

Carl oli aga algusest peale suur autosõidusõber. Pane ainult laps hälli, autosse ja juba oli suur uni saabunud. 
Õnneks on suure harjutamise tulemusel ka Liisust fänn saanud ja kõva häälega pahameele väljendamist enam ei esine. Pigem on autosõidust saanud mõnus unnesuigutaja. 

Carl oli omal ajal palju suurem tissisõltlane
 
Kui Liisu kasutab tissi enamasti ikkagi söömise eesmärgil siis Carl oli suur-suur tissifänn. Ta võis seal mõnuleda tunde järjest. Siinkohal märgin ära, et kumbki lastest lutti ei saa. Liisu puhul ei ole me seda siiani päris välistanud, aga tegemist on meie teadliku valikuga mitte lapsele külge harjutada midagi, millest teda hiljem võõrutama peab hakkama. Ärge saage valesti aru, ma ei mõista kuidagi hukka lutilapsi või nende vanemaid ja juhul kui Liisu oleks sama suur tissifänn kui Carl, siis oleksin ma pidanud lutti ka temale andma hakkama, et preili oma imemisvajaduse täis saaks. Sest ei oleks mul ju võimalik olnud Carli kõrvalt Liisukesel lasta terved päevad tiss suus mõnuleda. Siiani aga tundub, et Liisu on pigem jutupaunik ja luti või tissi imemine ainult segab tema lobisemist.

Preili on palju kannatamatum

... nagu naised ikka olema kipuvad. Kui tema midagi tahab, siis on seda vaja enamasti kohe ja nüüd. Kui kõhutühjus peale tulema hakkab, siis pigem lõpeta oma tegevused viivitamatult ja topi see tiss heaga lapsele suhu. Carl oli aga rahulikum - kui kõht tühjaks hakkas minema, siis võis ta sellest vaikselt nohisedes pikka aega teada anda. Suureks kisaks läks alles siis kui nälg juba tõesti kõvasti näpistas. 

Muidu tunduvad nad aga mõlemad siiamaani iseloomult üsna sarnased. Mõlemad on pigem rahulikud ja rõõmsad lapsed. Juurde võtavad kenasti, ilmaasjata ei riidle, öösel magavad pikad uned ja on suured rõõmupallid. Ka gaasivaludest oleme me õnneks mõlema lapsega pääsenud ja ma olen selle eest niiii-niiiii tänulik.

 20170104164555-42370.jpg

Natukene numbrites ka:

Carl Jaan:

Sündinud 09.07.2014 kell 10.22
Sündides kaal 4600 g, pikkus 55 cm

Esimese kuu ülevaatusel kaal 5880, pikkus 59 cm
Teise kuu ülevaatusel kaal 6500 g, pikkus 61 cm

Mia Liis:

Sündinud 13.10.2016 kell 09.25
Sündides kaal 4440 g, pikkus 53 cm

Esimese kuu ülevaatusel kaal 5210 g, pikkus 57 cm
Teise kuu ülevaatusel kaal 6070 g, pikkus 61 cm


Piltidel on näha ka, et mõlemale lastele ostame minisünnadeks väikesed kingitused, mille nad hiljem ellu kaasa võtta saavad. Carlile iga kuu üks mudelauto (need on kõik siiani pakendis ja kapis) ning Liisule paar hõbekõrvarõngaid. See traditsioon kestab esimese eluaasta täitumiseni. :) 

 

Järgmise korrani, armsad! :)

 

 

Kõiki Andra blogisissekandeid Emmede Klubis saad lugeda SIIN!